top of page

Buda a Pešť


Můj milý cestovatelský deníčku, někde jsem slyšela, že co děti nasají (a že toho sají) do 3 let, tak je bude ovlivňovat celý život. A tak Tobík zase cestoval a nás nemohl nechat doma. Tentokrát si vzal posilu svého o 13 dní mladšího kámoše Davouše a vyrazilo se do Budapešti. Města vína, guláše a lázní. Třetí jmenované lázně bohužel nevyšly, protože naše výprava byla z větší části banda tuberáků, minule Ondra a záchody, teď pro změnu tohle. Pozitivní na tom je, že se budeme muset jednou vrátit a navštívit vyhlášené lázně.

Výlet začal tak, že Ondra nemohl najít schované klíče ve schránce, teda nemohl najít schránku :D, ale nakonec se povedlo. Ještě předtím Ondra pro změnu nemohl trefit patro a pletl si strawberry doormat se strawberry door, takže jsme se dobývali do dveří s vínovou barvou na druhé straně chodby (vínovou píšu naschvál, jelikož Ondra tvrdil, že je červená :D), naštěstí to vyřešil telefonát s panem domácím, ze kterého se vyloupla paní domácí :D Krok jedna jsme zvládli, krok dva nás teprve čekal o pár hodin později, kdy jsme se vraceli z krátké obchůzky Budapeští . . . . nedostali jsme se přes vchodové dveře (Poprvé byl vstup do domu tak hladký, že jsme se dostali až k bytu, díky otevřeným vchodovým dveřím To jsme ještě netušili co nás čeká za pár hodin :D). Ještě, že se objevili naši asijští sousedé, (neboli ťamíci, jak jim říkala Janča), kteří nám názorně ukázali, že jsme tak trochu za pitomce, haha.. Povedlo se a dveře jsme se naučili ovládat a nemuseli jsme si hrát na bezďáky hned první den :D.

Budapešť je úžasné město, které žije ve dne i v noci . . . nadmíru jsme i této možnosti využívali. Já jsem si oblíbila místo "na náplavce", kde dělali výborné burgery a točili místní piva. Je to místo, kde se mísí směsice barů, chutí a národností. Náplavku můžete doplnit nebo zakončit atrakcí The Budapest Eye ve středu města, které v noci září jako polární záře. My ženy jsme si kolo užily podstatně méně než náplavku.

Ze začátku šlo vše hladce, no možná spíše kluzce . . . když se náš junior pár vteřin před nástupem do kabinky rozhodl prověřit, jestli ho zaservisujeme rychleji než Formuli 1 . . . . ať žijí Pampers Pants plenky . . . 7,84 sekundy . . . . jako servisáci celkem slušný výkon :-). Po nástupu do kabinky a vystoupání pro nás o několik kilometrů výše, jsme si uvědomili, že nás od země drží pár tun železa . . . ideál pro ty, co se bojí výšek. Po 5 kolech jsme si zvykli a zvedli jsme oči jinám než do úrovně podrážek bot a v tu chvíli se nám naskytl úžasný pohled na rozzářenou Budapešť v celé své kráse.

Zbytek času se už nenesel v takovém senzacechtivém duchu jako doposud, ale ve velice mírné a přívětivé náladě nás všech. Nerozhodil nás ani grotesktní zátah policistů na kapsáře a divné tanečky vrtících se postarších žen.

Summa summárum: Budapešť je nádherná a pokud mohu doporučit, tak si dejte pořádnýho burgera na náplavce místo guláše.


Nejlepší příspěvky
Zkuste to později
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné štítky
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page